6. Çocuklara Özel Londra 2

Çocuklara özel hazırladığımız bu turumuzda sizleri ve çocuklarınızı Natural History Museum (Doğal Tarih Müzesi) gibi hem bilgilendirici hem eğlendirici aktivitelere götürdükten sonra Hamleys Mağazası gibi çocuklarınız için doyasıya alışveriş yapabileceğiniz çocuklara özgü mağaza ziyaretleriyle turumuza devam edeceğiz. Son olarak da Harry Potter Tiyatrosu ve London Zoo (Londra Hayvanat Bahçesi) gezileriyle turumuzu noktayalacağız.

1. Natural History Museum (Doğal Tarih Müzesi)

Turumuza yetişkinlerin olduğu kadar çocukların da ilgisini bir hayli çeken, ailecek hem bilgileneceğiniz hem de eğleneceğiniz, Londra’nın ve İngiltere’nin en önemli müzelerinden olan Natural History Museum (Doğal Tarih Müzesi) ile başlıyoruz. Londra’daki en ikonik ve etkileyici binalardan biri olan Doğal Tarih Müzesi yakın zamanda muhteşem Hintze Salonu‘nu yeniden tasarladı. Tavandan aşağıya sarkan 25 metrelik mavi bir balina, güneş sistemi kadar eski bir kaya ve İngiltere’nin en eksiksiz dinozorlarından biri olan Hope gibi yıldız türlerini keşfedin.

Doğal Tarih Müzesi‘nin 80 milyondan fazla tür içeren eşsiz koleksiyonundaki diğer hazineler dünyanın en etkileyici dinozor sergilerinden birini de içeren galerilerde görülebilir. Bu müzede özellikle Dinozor Galerisi çocukların en çok ilgisini çeken sergidir. Müzeye giriş ücretsizdir.

2. Science Museum (Bilim Müzesi)

Doğal Tarih Müzesi’nden sonraki durağımız yine aynı bölgede yer alan çocuklarınızla ziyaret edebileceğiniz diğer popüler bir müze olan Science Museum (Bilim Müzesi)’dir. Bilim Müzesi, Avrupa’da en çok ziyaret edilen bilim ve teknoloji müzesidir. 1857 yılında kuruldu ve her yıl 3.3 milyon turist çeken Londra’nın en önemli turistik merkezlerinden birisidir. Apollo 10 kumanda kapsülü ve Stephenson’un Roketi gibi dünyaca ünlü nesneler dahil olmak üzere sergide 15.000‘den fazla nesne var.

İngiltere’deki kamu tarafından finanse edilen diğer ulusal müzeler gibi Bilim Müzesi de ziyaretçilerden giriş için ücret talep etmiyor. Ancak geçici sergiler giriş ücreti alabilir. 2012 yılında Manchester Bilim ve Endüstri Müzesi ile birleştirilen Bilim Müzesi Grubu’nun bir parçasıdır.

3. Hyde Park

Müzeleri ziyaretimizin ardından Londra’nın ikonlarından biri olan ve özellikle çocuklar için yapılabilecek bir çok aktivitenin olduğu Hyde Park‘a doğru yeşilin ve doğanın keyfini çıkarmak üzere hareket ediyoruz. Hyde Park, 1536’da 8. Henry tarafından avlanma yeri olarak kullanılmak amacıyla kurulmuştur. 1637’de halka açıldı ve özellikle Mayıs günü geçit törenlerinde hızla popüler oldu. 18. yüzyılın başlarında Kraliçe Caroline başkanlığında parkta büyük gelişmeler meydana gelmiştir.

Hyde Park dünyanın en büyük şehir parklarından bir tanesidir. 350 dönümlük arazi içerisinde 4.000’in üzerinde ağaç, büyük bir göl, bir çayır ve süslü çiçek bahçeleriyle kaplı size Londra’nın merkezinde olduğunuzu unutturabilecek büyüklükte muhteşem bir parktır.

Hyde Park içerisinde hemen hemen herkes için yapılabilecek bir aktivite vardır. Yüzmenin, kayığın, bisiklet sürmenin ve paten yapmanın tadını çıkarabilirsiniz. Parkın içerisinde takım oyunları, tenis kortları, ata binme parkurları ve çocuklar için muhteşem bir oyun alanı da mevcuttur.

4. Caffe Concerto’da Öğle Arası

Hyde Park‘da geçirdiğimiz huzur dolu dakikalardan sonra öğle yemeği ve çay kahve molası için İngilizlerin meşhur Kafesi Concerto Caffe‘ye uğruyoruz. Burada birbirinden özel yiyeceklerin tadına bakabilir, çay ve kahvelerinizi yudumlarken Londra’da olmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

5. M&M World ve Lego Mağazaları

Öğle arasından sonra ilk durağımız Londra’nın en hareketli meydanlarından biri olan Leicester Square‘de karşılıklı yer alan çocuklara özel mağazalar M&M World ve Lego olacak. M&M World Avrupa’nın en büyük çikolata mağazasıdır. 4 kata yayılmış olan mağaza, seçkin çikolatalar, ürünler ve sınırlı sürümler ve mevsimlik ürünler ile popüler tatlılara adanmıştır. Ziyaretçiler, sevilen M&M karakterleriyle tanışma fırsatını yakalayabilir ve fotoğraflarını 1960’lı yıllardan kalma ikonik bir Londra Otobüsü ile alabilirler.

Leicester Square’deki LEGO, gezegenin en büyük Lego mağazasıdır. İki katlı, 914 metrekarelik LEGO Londra’nın ünlü saat kulesi Big Ben‘in devasa bir LEGO modeline sahip. 6.53 metre yüksekliğe kadar yükselen LEGO Big Ben, geceleri aydınlatılan bir çalışma saatine de sahiptir – tıpkı gerçek gibi! Big Ben’in yanı sıra, her LEGO fanının kalbini biraz daha hızlı attırmak için bir sürü harika model var. Tüm LEGO Mağazalarında olduğu gibi, Leicester Square’deki mağaza birçok harika promosyon ve etkinlik sunar.

Bu iki mağazada da doyasıya eğlenebilir ve çocuklarınız için çeşitli oyuncak ve tatlılar satın alabilirsiniz.

6. Hamleys Mağazası

Leicester Square M&M ve Lego mağazalarında geçirdiğimiz eğlenceli vakitlerden sonra bir sonraki durağımız Regent Street üzerinde yer alan dünyaca ünlü oyuncak mağazası olan Hamleys olacak. Hamleys, dünyanın en eski ve en büyük oyuncak mağazası ve dünyanın en tanınmış oyuncak perakendecilerinden biri. William Hamley tarafından 1760 yılında Londra’daki High Holborn’da “Noahs Ark” olarak kurulan, 1881’de Regent Caddesi‘ndeki mevcut yerine taşındı. Her yıl yaklaşık 5 milyon ziyaretçi alan kentin önde gelen turistik mekanlarından biri olarak kabul edilir.

Kraliçenin ve çocuklarının fidanlık ve oyun odaları bile bu efsanevi mağazada stoklanmıştır. Bu büyük mağazada bilgisayar oyunları, peluş oyuncaklar, en yeni araçlar, klasik oyunlar ve özel koleksiyoner alanları dahil olmak üzere 50.000‘den fazla oyuncakla dolu 7 kat bulunmaktadır. Bol eğlence ve tiyatro ile Hamleys’e yapılan her ziyaret, her yaştan çocuklar için özel bir zevktir. Burada da yine çocuklarınıza çok özel oyuncaklar satın alabilirsiniz.

7. Harry Potter Tiyatrosu

Hamleys Mağazası’nda doyasıya gezip alışveriş yaptıktan sonra Harry Potter and the Cursed Child (Harry Potter ve Lanetli Çocuk) oyunun sergilendiği The Palace Theatre‘a doğru yürüyoruz. The Palace Theatre binası, Thomas Edward Collcutt tarafından tasarlandı ve tiyatronun İngiltere’nin büyük operasına ev sahipliği yapmak isteyen Richard D.Oyly Carte tarafından yaptırıldı. Carte’nin arzusunu takiben, tiyatro 1891’de Royal English Opera House olarak açıldı.

Harry Potter and the Cursed Child ise Thorne, J. K. Rowling ve John Tiffany’nin orjinal hikayesine dayanarak Jack Thorne tarafından yazılmış iki aşamalı bir oyundur. Oyunun önizlemeleri 7 Haziran 2016’da The Palace Theatre‘da başladı. Dilerseniz bu oyuna katılmak için bilet satın alabilirsiniz. Biletler tarafımızca sağlanmaktadır.

8. London Zoo

Harry Potter Tiyatrosu‘ndan sonra ise turumuzun son durağı olan London Zoo (Londra Hayvanat Bahçesi) ‘ne doğru hareket ediyoruz. London Zoo, dünyanın en eski bilimsel hayvanat bahçesidir. 27 Nisan 1828’de Londra’da açılmış ve başlangıçta bilimsel çalışma için bir koleksiyon olarak kullanılması amaçlanmıştır. 1831 ya da 1832’de, Londra’daki Tower of Menagerie’nin hayvanları hayvanat bahçesinin koleksiyonuna transfer edildi. Sonunda 1847’de halka açıldı. Bugün, 19.283 kişi ile 673 hayvan koleksiyonuna ev sahipliği yaparak Birleşik Krallık’taki en büyük koleksiyonlardan biri haline getirmektedir. Hayvanat bahçesine bazen Regent Zoo da denir.

Burada birbirinden ilginç hayvanlarla fotoğraf çektirebilir ve bu hayvanlarla yapılan çeşitli şovlara katılabilirsiniz.

  • Günlük Rehberlik Ücreti 160 Pound’dur.
  • Bu Fiyatlar kişi başı fiyat olmayıp, 1 – 4 kişi arası toplam fiyattır.
  • Rehberlik sabah 10:00’da başlayıp akşam 15:00’ya kadar toplam 5 saattir
  • 4 kişiden sonraki her ekstra kişi ve 15:00’dan sonraki her ekstra saat icin 40 Pound ektra ücret talep edilmektedir.
  • Tura katılan misafirlerimizin yeme içme, şehir içi ulaşım, alışveriş ve müze girişleri gibi kişisel harcamalar fiyata dahil değildir.

Asagidaki linkten online satin alim yapabilirsiniz

Numaranızı Bırakın