4. ALIŞVERİŞ VE OUTLET TURU

Alışveriş Turumuz’da Londra’nın en ünlü cadde ve en seçkin mağazalarını ve ayrıca dünyaca ünlü markaların ürünlerini çok uygun fiyatlara bulabileceğiniz Outlet mağazalarını gezip alışveriş keyfini doyasıya yaşayacağız ve ellerimiz dolu dolu turumuzu noktalayacağız.

1. Covent Garden

Alışveriş turumuza Londra’nın dünyaca ünlü alışveriş merkezlerinden biri olan Covent Garden ile başlıyoruz. Covent Garden, hem yemek severleri hem de modacıları kendine çeken dünya standartlarında bir alışveriş ve yemek mekanıdır. Opera ve tiyatroların heyecanıyla dolu olan bölge, Mulberry‘den Petersham Fidanlıklarına ve Balthazar‘dan Frenchie‘ye kadar Londra’nın Batı Yakası’ndaki en iyi alışveriş ve yemek mekanlarından bazılarına sahiptir.

Bir zamanlar dünyaca ünlü meyve ve sebze pazarına ev sahipliği yapan Covent Garden’ın Apple Market’i, hafta boyunca çeşitli el sanatları ve ürünler sunan pazar yatırımcılarını desteklemeye devam ediyor. Salıdan pazara, Apple Market el yapımı mücevherler, baskılar, sulu boyalar ve güzel el sanatları ile doludur. Haftanın her günü açık olan East Colonnade Market, el yapımı sabun, mücevher, el çantası, el örgüsü çocuk giysileri, sihirbaz tezgahı, tatlılar, sanat eserleri ve ev eşyaları gibi ürünler satan çeşitli tezgahlara sahiptir.

2. Leicester Square

Covent Garden‘dan sonraki durağımız tüm dünyada, Londra’da Batı Yakası’nın kalbi olarak bilinen Leicester Square olacak. Leicester Maydanı ve çevresi her hafta 2,5 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlıyor. Ziyaretçiler meydanda sergilenen birbirinden güzel sokak şovlarını izlerken ayrıca alışverişin de keyfini çıkarıyorlar.

Meydanda alışveriş için birçok mağaza vardır. Özellikle çocuklar için alışveriş yapabileceğiniz dünyaca ünlü mağazalar meydanda yer almaktadır. Turumuza çocuklarınız ile katıldıysanız sizleri özellikle bu mağazalara götüreceğiz ve ailecek çok güzel bir alışveriş deneyimi yaşayacaksınız.

3. Piccadilly Circus

Leicester Square’den ayrıldıktan sonra yine diğer ünlü bir meydan olan Piccadilly Circus (Piccadilly Sirki)’a doğru hareket edeceğiz. Piccadilly Circus da Liecester Square gibi Londra’nın en hareketli bölgelerinden birisidir. Regent Street‘i Piccadilly ile bağlamak için 1819 yılında inşa edilmiştir.

Adına bakıp da burada bir sirk olduğunu düşünmeyin. Burası aslında bir yol kavşağıdır. İsimde yer alan “circus”(sirk) latince bir kelime olan “circle” (daire) kelimesinden esinlenerek kullanılmıştır ve yol kavşağını vurgulamaktadır. Piccadilly Circus’da birçok sokak gösterisi düzenlenmektedir. Burada bu gösterileri izleyip bol bol fotoğraf ve video çekip ortamın keyfini çıkarabilirsiniz. Bir müddet bu gösterileri izledikten sonra sizleri alışveriş yapmak üzere burada bulunan en iyi mağazalara götüreceğiz.

4. Regent Street & Outlet

Piccadilly Circus‘da sokak gösterilerini izleyip alışverişimizi yaptıktan sonra bir sonraki durağımız Londra’nın dünyaca ünlü alışveriş noktalarından biri olan Regent Street olacak. Regent Street, Londra’nın Batı Yakasında bulunan büyük bir alışveriş caddesidir. Adını Prens Regent‘dan almıştır ve mimar John Nash tarafından yapılmıştır.

Regent Caddesi inşa edildiğinde başkentin orijinal alışveriş caddesiydi ve dünya çapında alışverişin ötesine geçen, yıl boyunca unutulmaz deneyimler sunan dünyaca ünlü bir destinasyon haline geldi. Düzenlenen etkinlik programı dünya çapında tanınmakta ve Summer Streets, Eylül’deki Fashion Festival ve Kasım ayında ikonik Noel ışıklarının yanmasını içermektedir.

Sizleri bu caddede bulunan dünyaca ünlü markaların ürünlerini uygun fiyatlara bulabileceğiniz Outlet mağazalarına götüreceğiz.

5. Carnaby Street & Relax

Regent Caddesi’nde doyasıya alışveriş keyfinden sonra hemen arkasında yer alan yine dünyaca ünlü bir cadde olan Carnaby Caddesi‘ne hareket ediyoruz. 19. yüzyıla kadar, Carnaby Caddesi Londra’nın birçok tiyatro ve galerisine elverişli konumu sayesinde yaratıcı ve bohem türleri arasında popüler bir yer olmaya başladı. Ancak bu cadde Glasgow’dan bir giyim girişimcisi olan John Stephen gelip Carnaby Caddesi‘ni bugün bilindiği gibi dünyaca ünlü moda alanına dönüştürmeye yardım edene kadar bu denli popüler değildi.

Carnaby Caddesi üzerinde dünyanın dört bir yanından 30‘dan fazla mutfağa hizmet veren 60‘tan fazla bağımsız restoran, kafe, bar ve İngiliz pub’ı bulunabilir. Carnaby, fantastik alışveriş etkinlikleri, canlı müzik gösterileri ve sadece bir defa açılan pop-up dükkanları ile ünlüdür.

Sizleri yine bu cadde üzerinde bulunan alışveriş yapabileceğiniz en iyi mağaza ve alışveriş noktalarına götüreceğiz.

Carnaby Street‘de alışverişimizi yaptıktan sonra öğle yemeği için bu cadde üzerinde bulunan dünya mutfağından çok farklı lezzetler sunan kafe ve restaronların bulunduğu Kingly Court‘a girebilirsiniz. Burası yaz ayları boyunca açık ve kışın kapalı olan canlı bir avluda en iyi uluslararası konsept restoran, kafe, bar ve yemek işletmecilerinden 20’sini bir araya getiren eşsiz bir lezzet durağıdır.

6. Liberty Mağazası

Kingly Court‘da öğle yemeğimizi yedikten sonra Carnaby Caddesi‘nin hemen çıkışında yer alan dünyaca ünlü bir mağaza olan Liberty Mağazası‘na geçiş yapıyoruz. Liberty Mağazası, Londra’nın Batı Yakasında bulunan lüks ürünler satmasıyla meşhur bir mağazadır. Kadın, erkek ve çocuk modası, kozmetik ve parfüm, mücevher, aksesuar, ev eşyaları, mobilya, kırtasiye ve hediyeler dahil olmak üzere lüks ürünler satmakta ve çiçek ve grafik baskılarıyla tanınmaktadır.

Küçük, samimi merdivenler, karmaşık tasarlanmış asansörler, ahşap balkonlar ve cam atriyumlar ile şehirdeki estetik açıdan en hoş ve eşsiz mağazalardan biri durumundadır. Özellikle Noel döneminde peri ışıkları tavanı süslediğinde etrafta dolaşmak gerçek bir neşedir. 1875‘te açıldığından beri Liberty, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerin kalbini ele geçirmiştir. Asıl poülaritesini ise 60‘lı yıllarda elde etmiştir. Burada alışveriş keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

7. Oxford Street & Outlet

Liberty Mağazası ziyaretimizden sonra yine Londra’nın dünyaca ünlü alışveriş merkezlerinden biri olan Oxford Caddesi‘ne doğru hareket ediyoruz. Oxford caddesi başta moda, eğlence, teknoloji ve inovasyon alanlarında alışveriş için dünyanın en büyük caddesidir.

Moda ve güzellikten teknoloji ve ev eşyalarına kadar 90’dan fazla amiral gemisi mağazasıyla 2,5 km boyunca rakipsiz alışveriş sunuyor. Topshop, Gap, River Island, Primark, X mağazaları ve İngiltere’nin en ikonik mağazaları olan Selfridges, John Lewis ve Ortakları, Debenhams, Fraser House ve Marks & Spencer‘da alışveriş keyfini doyasıya yaşayacaksınız. Sadece 5 dakika yürüme mesafesi uzaklığındaki 500’den fazla restoranla birlikte bol miktarda kahvaltı, öğle ve akşam yemeği seçeneklerine sahip olacaksınız.

Sizleri Regent Street’de olduğu gibi yine bu cadde üzerinde bulunan dünyaca ünlü markaların ürünlerini uygun fiyatlara bulabileceğiniz Outlet mağazalarına götüreceğiz.

8. Bond Street

Oxford Caddesi’nde alışveriş keyfinden sonra Londra’nın en seçin ve en sosyetik bölgelerinden biri olan Bond Street‘e hareket ediyoruz. Londra’nın ünlü Bond Caddesi, şık mağazaları, seçkin markaları, tasarım modası, lüks eşyaları, kaliteli mücevherleri, sanatı ve antikalarıyla zenginliği nedeniyle dünya çapında saygı görüyor. Londra’nın popüler West End bölgesinde, tarihi Mayfair‘in kalbinde yer alan Bond Street, zarif bir yaşam için cennettir.

1700’deki kuruluşundan bu yana Bond Street, toplumun en zengin, en şık ve etkili halkının oyun alanı olmuştur. Sokakta yaşayanlar arasında Amiral Horatio Nelson, Lady Emma Hamilton ve bir çok ünlü yazar ve şair bulunmaktadır. 300 yıldan fazla bir süredir olduğu gibi bugün de Bond Street ünlüler, sosyalistler ve uluslararası jet takımı için çok sevilen bir destinasyon olmaya devam ediyor.

Sizleri Bond Street’de yer alan lüks ürünler sunan en iyi mağazalara götüreceğiz.

9. Harrods Mağazası

Bond Street‘de lüks alışveriş keyfinden sonra lüks alışverişin bir başka durağı, Londra’nın dünyaca en ünlü mağazası olan Harrods Mağazası‘na doğru yola çıkıyoruz. 160 yıldan fazla bir süredir Harrods, özel koleksiyonlar ve mükemmel hizmet için tasarlanmış lüks alışverişin merkezi olarak bilinmektedir. Harrods, yemek, moda, ev eşyaları ve teknolojideki en iyi ürünlere tahsis edilmiş 7 kat ve 330 departmanla herkes için bir şeyler sunuyor.

Alışveriş yapanlar bir pizzacı, et lokantası, istiridye barı ve yeni çağdaş Çin restoranı Chai Wu dahil olmak üzere mağazanın 27 restoranından birinde yemek yemeyi seçebilir. The Georgia ikindi çayı için zarif bir mekandır, Harrods Food Halls ise geniş bir çay, çikolata ve taze ürün yelpazesine sahiptir. Harrods Mağazası‘nda alışverişin keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

10. Portobello Road Market

Harrods Mağazası‘ndan çıktıktan sonra Alışveriş Turumuzun son durağı ve tarz olarak İstanbul’daki Mahmut Paşa Çarşışına benzer bir sokak pazarı olan Portobello Road Market‘e doğru yola çıkıyoruz. Londra’nın Portobello Yolu ve Golborne Yolu Pazarı, 150 yıldan daha uzun tarihi ile dünyanın en iyi bilinen cadde pazarıdır. Pazar, antika ve el tezgahları ve dükkanlarıyla ünlüdür, ancak aynı zamanda mükemmel bir moda, yemek, el sanatları, kitap ve müzik seçkisi sunar. Yüzlerce tüccar eski ve yeni bir çok farklı ürün satıyor ve dünyanın dört bir yanından pek çok lezzetli sokak yemeği bulacaksınız.

Portobello Road Market, Londra’nın en gözde cazibe merkezlerinden biridir ve mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Ana caddedeki renkli stantlara ek olarak, ziyaretçiler Westbourne Grove gibi dik caddelerde dükkan ve tezgahlar bulacaklar. Burada birçok antika ve el sanatları ürünleri bulabilir ve satın alabilirsiniz.

  • Günlük Rehberlik Ücreti 160 Pound’dur.
  • Bu Fiyatlar kişi başı fiyat olmayıp, 1 – 4 kişi arası toplam fiyattır.
  • Rehberlik sabah 10:00’da başlayıp akşam 15:00’ya kadar toplam 5 saattir
  • 4 kişiden sonraki her ekstra kişi ve 15:00’dan sonraki her ekstra saat icin 40 Pound ektra ücret talep edilmektedir.
  • Tura katılan misafirlerimizin yeme içme, şehir içi ulaşım, alışveriş ve müze girişleri gibi kişisel harcamalar fiyata dahil değildir.

Asagidaki linkten online satin alim yapabilirsiniz

Numaranızı Bırakın