Araçlı Tarihi İngiliz Köyleri Gezisi - 490£

Araçlı Tarihi İngiliz Köyleri Gezimiz size özel tahsis edilmiş Profesyonel şoförlü aracımız ile tüm gün boyunca yaklaşık 8 saat sürmektedir.

Bu gezimizde sizleri adeta bir masalın içine sürüklüyoruz. Başka hiç bir yerde göremeyeceğiniz Tarihi İngiltere Köyleri’nde kendinizi bir masal kahramanı gibi hissedecek ve bambaşka bir ruh haline bürüneceksiniz.

Cotswold, İngiltere’nin orta kısmında yer alan bir tarihi köyler bölgesidir. Masalımsı sokaklar, yüzlerce yıllık taş evler, yaşlı ve sevimli köy ahalisi, şirin ve çiçekli pencereler, küçük ırmaklar, o ırmaklara kurulmuş taş köprüler hepsi gerçeklik hissini kaybettiren masal sahnesi gibi yerlerdir.

Aslında İngiltere’nin genelinde bu tip evler, köyler çok yaygın ancak Cotswold’un ünlenmesinin en büyük sebebi evlerin eskiliği, neredeyse 700, 800 hatta 1000 yıllık yerleşim yerlerinin olmasıdır.

Evlerin yapımında kullanılan taşlar tarih öncesi çağlardan kalma bal rengi bir bol minaralli, fosilli bir kaya türüdür. Bu bal rengi taş güneşte iyice altın rengine çaldığından altın renkli Cotswold evleri diyorlar. Kimi köyde daha açık kimisinde daha koyu tonları var ama hep bir bütünlük içinde aynı malzemeyle inşa edilmiş çok doğal ve fıtri duruyorlar. Yeni kısımlar da eklenmiş zamanla ama eskiyle ahengini koruyacak şekilde tasarlanmıştır.

Araç / Fiyat Listesi

Araç Fiyat (8 saat)
Araç
(1-3 Kişilik)
490 £
VIP Araç
(1-3 Kişilik)
550 £
Minibus
(4-7 Kişilik)
550 £
VIP Minibus
(4-7 Kişilik)
595 £

Not: Ekstra saat ucretleri araclar icin 60 £, minibusler icin 70 £

Araç Fiyat (8 saat)
Araç (1-3 Kişilik) 490 £
VIP Araç (1-3 Kişilik) 550 £
Minibus (4-7 Kişilik) 550 £
VIP Minibus (4-7 Kişilik) 595 £

Not: Ekstra saat ucretleri araclar icin 60 £, minibusler icin 70 £

Numaranızı Bırakın