5. Çocuklara Özel Londra 1

Çocuklara özel hazırladığımız bu turumuzda sizleri ve çocuklarınızı Shrek’s Adventure gibi hem çok eğlenceli vakit geçirebileceğiniz aktivitelere hem de Hamleys Mağazası gibi çocuklarınız için doyasıya alışveriş yapabilleceğiniz çocuklara özgü mağazalara götüreceğiz

1. London Eye

Turumuza dünyaca ünlü dönme dolap London Eye etkinliği ile başlıyoruz. London Eye (biletli), Avrupa’nın en uzun gözlem tekerleğidir ve Londra ile Thames’in güzel manzaralarını görmek için harika bir yerdir.

Ziyaretçiler, bu dev dönme dolap benzeri cazibe üzerinde büyük kapalı cam bölmelerde durmakta ve ziyaretçilere daha geniş manzaralar sunmak için çok yavaş dönmektedir. 1 tur dönüşünü yaklaşık 30 dakikada tamamlamaktadır. Ayrıca bu özel deneyiminize şampanya ekleyebilir ve hatta sadece size özel bir cam bölme alabilirsiniz.

Bu muhteşem deneyimde Londra manzarası eşliğinde çocuklarınız ile birlikte bol bol hatıra fotoğrafı çekebilir ve unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.

2. Sea Life London

London Eye‘da geçirdiğimiz unutulmaz dakikalardan sonra hemen yanında yer alan bir başka güzel aktivite olan Sea Life London Akvaryumu‘na(biletli) giriş yapıyoruz. Köpekbalıkları ve Penguenlerden Işınlara ve Denizanası’na ve mercan resif sakinlerine kadar, SEA LIFE sizi derinlere büyülü bir yolculuğa çıkaracak. Okyanus, yağmur ormanları ve Antarktika‘dan dünyanın en muhteşem yaratıkları ile yüz yüze gelin. Ayrıca organizasyonun tutkulu olduğu önemli koruma ve eğitim çabalarını da öğreneceksiniz.

Ziyaretinize cam geçit üzerinde bir gezintiyle başlayın ve Sand Tiger Sharks gibi okyanus yaratıklarının ayaklarınızın altında kaydığını görün. Sand Eels, Ortak Ahtapot ve Okyanus Rayları ile tanışın, denizin altında bir cam tünel içinden geçerken kaya havuzları ve içinde yaşayan inanılmaz hayvanlar hakkında bilgi edinin.

3. Shrek’s Adventure

Sea Life London Akvaryum‘da deniz canlılarını yakından tanıyıp bol bol fotoğraf çektikten sonra yine aynı bölgede yer alan bir başka popüler etkinlik olan çocukların gözdesi Shrek’s Adventure‘a doğru hareket ediyoruz. Far Far Away krallığına adım atın ve Shrek ve arkadaşları ile Shrek’in Macerasında bir araya gelin. Far Far Away krallığında yaramazlık, kargaşa ve eğlencenin tadını çıkarmak için gezmeye ara verin. Bu sürükleyici aile deneyimi, tiyatro gösterilerini, on adet çok duyusal temalı bölgeyi ve 4 boyutlu büyülü bir uçan otobüsü birleştiriyor.

Eşek – uzman rehberiniz – sizi kokular, sesler, özel efektler ve çok sayıda izleyici katılımını içeren animasyonlu maceraya yönlendirecektir. Poison Apple Pub’ı, Shrek Bataklığı’nı, Çörek Adamın Evi’ni, ürkütücü bir Ayna Labirentini ve çok daha fazlasını bulacaksınız. Madcap görevinizi tamamlayın ve yol boyunca Shrek’in dostları ve diğer Dreamworks karakterleriyle tanışın.

4. London Dungeon

Shrek’sAdventure‘da Shrek ve dostlarıyla geçirdiğimiz eğlenceli dakikalardan sonra bu bölgeden ayrılmadan önce uğrayacağımız bir başka popüler etkinlik olan London Dungeon (biletli)’a geçiş yapıyoruz. Londra’nın tehlikeli geçmişinde bir adım geriye gidin ve Londra Zindanındaki tarihin en ürpertici figürleriyle yüz yüze gelin! Vebaya yakalanın, idam edilin ve bir gün içinde çeşitli işkence biçimlerini tecrübe edin. The London Dungeon (Londra Zindanı) sizi tarih boyunca sürükleyici bir yolculuğa çıkarıp ölümcül bir hastalık, ateş veya kraliyet skandalını gösterip bırakmaz, tüm aksiyonu iliklerinize kadar hissedebilmeniz için kokular, sesler ve özel efektler de ekler.

Kişisel rehberinizle 19 temalı bölgede seyahat edecek ve Sweeney Todd, Ripper Jack ve Guy Fawkes gibi tarihin en ürpertici figürleriyle yüz yüze geleceksiniz. Karakterlerle etkileşime girmenin ve tarihi sahnelere katılmanın tadını çıkarın. Ayrıca Anne Boleyn‘in heyecan verici bir düşme yolculuğuna çıkmadan önce idamına yaptığı son yolculuğu deneyimleme şansına da sahip olacaksınız.

5. St James Park

London Dungeon‘da yaşadığımız korku ve heyecan dolu dakikalardan sonra biraz da doğanın ve yeşilin tadını çıkarmak için Westminster Köprüsü‘nden geçip Londra’nın en güzel parklarından biri olan St James Park‘a doğru yürüyoruz. St James Park 50 dönümlük arazi üzerine kurulu kentin 8 Kraliyet Parkından biridir ve pelikanları ile ünlüdür. Parkta çocuklarınız ile birlikte doğanın ve yeşilin keyfini doyasıya yaşayıp üzerinizdeki tüm stresi ve yorgunluğu tamamen atabilirsiniz.

Parkın yakınında, İngiliz Ordusu Muhafızları alaylarının tarihini ve bir zamanlar İngiliz hükümdarının ana konutu olan 16. yüzyıldan kalma bir saray olan St. James Sarayı‘nı anlatan Muhafızlar Müzesi (biletli) bulunmaktadır. Müzeyi gezmek istiyorsanız biletler tarafımızca sağlanmaktadır. Bugün saray hala İngiliz kraliyet ailesinin üyeleri için ikamet yeri ve buluşma yeri olarak kullanılıyor. Saray ziyaretçilere açık değil.

6. Caffe Concerto’da Öğle Arası

St James Park‘da geçirdiğimiz huzur dolu dakikalardan sonra öğle yemeği ve çay kahve molası için İngilizlerin meşhur Kafesi Concerto Caffe‘ye uğruyoruz. Burada birbirinden özel yiyeceklerin tadına bakabilir, çay ve kahvelerinizi yudumlarken Londra’da olmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

7. M&M World ve Lego Mağazaları

Öğle arasından sonra ilk durağımız Londra’nın en hareketli meydanlarından biri olan Leicester Square‘de karşılıklı yer alan çocuklara özel mağazalar M&M World ve Lego olacak. M&M World Avrupa’nın en büyük çikolata mağazasıdır. 4 kata yayılmış olan mağaza, seçkin çikolatalar, ürünler ve sınırlı sürümler ve mevsimlik ürünler ile popüler tatlılara adanmıştır. Ziyaretçiler, sevilen M&M karakterleriyle tanışma fırsatını yakalayabilir ve fotoğraflarını 1960’lı yıllardan kalma ikonik bir Londra Otobüsü ile alabilirler.

Leicester Square’deki LEGO, gezegenin en büyük Lego mağazasıdır. İki katlı, 914 metrekarelik LEGO Londra’nın ünlü saat kulesi Big Ben‘in devasa bir LEGO modeline sahip. 6.53 metre yüksekliğe kadar yükselen LEGO Big Ben, geceleri aydınlatılan bir çalışma saatine de sahiptir – tıpkı gerçek gibi! Big Ben’in yanı sıra, her LEGO fanının kalbini biraz daha hızlı attırmak için bir sürü harika model var. Tüm LEGO Mağazalarında olduğu gibi, Leicester Square’deki mağaza birçok harika promosyon ve etkinlik sunar.

Bu iki mağazada da doyasıya eğlenebilir ve çocuklarınız için çeşitli oyuncak ve tatlılar satın alabilirsiniz.

8. Hamleys Mağazası

Leicester Square M&M ve Lego mağazalarında geçirdiğimiz eğlenceli vakitlerden sonra bir sonraki durağımız Regent Street üzerinde yer alan dünyaca ünlü oyuncak mağazası olan Hamleys olacak. Hamleys, dünyanın en eski ve en büyük oyuncak mağazası ve dünyanın en tanınmış oyuncak perakendecilerinden biri. William Hamley tarafından 1760 yılında Londra’daki High Holborn’da “Noahs Ark” olarak kurulan, 1881’de Regent Caddesi‘ndeki mevcut yerine taşındı. Her yıl yaklaşık 5 milyon ziyaretçi alan kentin önde gelen turistik mekanlarından biri olarak kabul edilir.

Kraliçenin ve çocuklarının fidanlık ve oyun odaları bile bu efsanevi mağazada stoklanmıştır. Bu büyük mağazada bilgisayar oyunları, peluş oyuncaklar, en yeni araçlar, klasik oyunlar ve özel koleksiyoner alanları dahil olmak üzere 50.000‘den fazla oyuncakla dolu 7 kat bulunmaktadır. Bol eğlence ve tiyatro ile Hamleys’e yapılan her ziyaret, her yaştan çocuklar için özel bir zevktir. Burada da yine çocuklarınıza çok özel oyuncaklar satın alabilirsiniz.

9. Harry Potter Tiyatrosu

Hamleys Mağazası’nda doyasıya gezip alışveriş yaptıktan sonra Harry Potter and the Cursed Child (Harry Potter ve Lanetli Çocuk) oyunun sergilendiği The Palace Theatre‘a doğru yürüyoruz. The Palace Theatre binası, Thomas Edward Collcutt tarafından tasarlandı ve tiyatronun İngiltere’nin büyük operasına ev sahipliği yapmak isteyen Richard D.Oyly Carte tarafından yaptırıldı. Carte’nin arzusunu takiben, tiyatro 1891’de Royal English Opera House olarak açıldı.

Harry Potter and the Cursed Child ise Thorne, J. K. Rowling ve John Tiffany’nin orjinal hikayesine dayanarak Jack Thorne tarafından yazılmış iki aşamalı bir oyundur. Oyunun önizlemeleri 7 Haziran 2016’da The Palace Theatre‘da başladı. Dilerseniz bu oyuna katılmak için bilet satın alabilirsiniz. Biletler tarafımızca sağlanmaktadır.

10. London Zoo

Harry Potter Tiyatrosu‘ndan sonra ise turumuzun son durağı olan London Zoo (Londra Hayvanat Bahçesi) ‘ne doğru hareket ediyoruz. London Zoo, dünyanın en eski bilimsel hayvanat bahçesidir. 27 Nisan 1828’de Londra’da açılmış ve başlangıçta bilimsel çalışma için bir koleksiyon olarak kullanılması amaçlanmıştır. 1831 ya da 1832’de, Londra’daki Tower of Menagerie’nin hayvanları hayvanat bahçesinin koleksiyonuna transfer edildi. Sonunda 1847’de halka açıldı. Bugün, 19.283 kişi ile 673 hayvan koleksiyonuna ev sahipliği yaparak Birleşik Krallık’taki en büyük koleksiyonlardan biri haline getirmektedir. Hayvanat bahçesine bazen Regent Zoo da denir.

Burada birbirinden ilginç hayvanlarla fotoğraf çektirebilir ve bu hayvanlarla yapılan çeşitli şovlara katılabilirsiniz.

  • Günlük Rehberlik Ücreti 160 Pound’dur.
  • Bu Fiyatlar kişi başı fiyat olmayıp, 1 – 4 kişi arası toplam fiyattır.
  • Rehberlik sabah 10:00’da başlayıp akşam 15:00’ya kadar toplam 5 saattir
  • 4 kişiden sonraki her ekstra kişi ve 15:00’dan sonraki her ekstra saat icin 40 Pound ektra ücret talep edilmektedir.
  • Tura katılan misafirlerimizin yeme içme, şehir içi ulaşım, alışveriş ve müze girişleri gibi kişisel harcamalar fiyata dahil değildir.

Asagidaki linkten online satin alim yapabilirsiniz

Numaranızı Bırakın