Bodrum Halikarnas Turu

BODRUM HALİKARNAS TURU

(7 gece 8 gün)
249 Pound ’dan itibaren (Uçak Hariç)
1.Gün Londra - Bodrum

istanbul Bodrum uçuşunuzun ardından Bodrum Havalimanında sizleri bekleyen özel aracımız ile Bodrum Limanı transferiniz gerçekleşecektir. Bodrum Limanı’nda bulunan teknenize saat 15:30’ dan sonra giriş yapabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme ilk gün Bodrum Limanı’nda yapılır. Bodrum’un eski adı, "Halikarnas"'tır ve tarihi M.Ö.1200’lere kadar dayanır.

M.Ö. 5. yy'da yaşamış olan ve "Tarihin Babası" olarak tanınan Herodot’ta aynı zamanda Halikarnas’ta doğmuştur. Dünyanın 7 harikasından biri olan Kral Mausolos’un Mozolesi de buradadır. Klasik çağdaki Bodrum’dan günümüze ulaşabilen tek yapı ise 13.000 kişi kapasiteli Antik Tiyatro'dur. Günümüzde de bazı gösteriler yine bu tiyatroda sergilenmektedir.

Bodrum'da görülmesi gereken bir başka yer de ortaçağdan beri ayakta duran iyi durumda olarak kalabilmiş St Peter Kalesi'dir. Tarihi şahsiyet Büyük İskender'in Halikarnas'a giriş yaptığı yer olan Mindos Kapısı'nı da görmenizi tavsiye ederiz.

2.Gün Orak Adası - Çökertme

Siz kahvaltınızı yaparken rehberimiz tarafından tur programı ve tekne hakkında bilgiler verilir. Bu bilgilendirmeyi müteakip, teknemiz Orak Adası'na doğru hareket eder. Orak Adası’nın berrak tertemiz sularında yüzme molası verilir. Öğlen yemeğinden sonra ise akşam yemeği ve geceleme için Çökertme'ye gidilir. Hava koşulları uygun olursa, seyir esnasında yelken seyri de yapılabilir. Orak Adası'nda dileyen misafirler sahilde yürüyüş yapma imkanına sahipler.

3.Gün Yedi Adalar - Küfre / Uzun Liman - İngiliz Limanı

Sabah günün ilk ışıklarında, erken saatlerde teknemiz Yedi Adalar'a hareket eder. Bolca küçük adalar ve mercan resiflerinin bulunduğu bu bölgede yine güzel bir gün geçirebilirsiniz, ister dalış yapın, ister yüzün, isterseniz de dinlenin ve uyuyun. Çam ağaçları ile kaplı ormanda kısa bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Yedi Adalar'daki ilk durağımız Küfre Koyu ve sonrasında sonrasında Uzun Liman'dır. Akşam yemeği ve geceleme için diğer adı Değirmen Bükü olan İngiliz Limanı'na demirlenir. Buraya 2. Dünya Savaşında esnasında İngiliz savaş gemilerinin demirlemesinden dolayı İngiliz Limanı denilmektedir. Burada turistik yatların demirleyebilmesi için irili ufaklı koy bulunur.

4.Gün Kleopatra Adası - Karacasöğüt

Sedir Adası'na doğru hareket eden teknemiz, eşine başka hiçbir yerde rastlayamayacağınız küçücük bir kumsalı ve mükemmel berrak bir suyu olan bu adayı gezme imkanını verir. Burada surları, tapınağı, 1.500 kişilik antik tiyatroyu ve kubbeli yapıları görebilirsiniz. Üzerlerinde antik çağdan kalma yazıların olduğu kırık sütun kalıntıları ya da rölyeflerle süslenmiş eski taşların arasında gezinti yapabilirsiniz.

Adadaki sKleopatra Plajı'nda sadece Kuzey Afrika çöllerinde bulunan bir kum bulunmaktadır. Rivayete göre dönemin Romalı komutanı Markus Antonius, bu kumu Mısır'dan gemilerle sevgilisi Kleopatra için taşıtmıştır. Daha sonra akşam yemeği ve geceleme için Karacasöğüt Köyü'ne gidilir. Bu köy Marmaris'e ulaşımın dolmuşlarla mümkün olduğu bir yer olup, sadece 25 km mesafededir. Karacasöğüt’ten Marmaris veya Dalyan-Kaunos bölgelerini gezmek isteyen misaifirler için opsiyonlu düzenlenebilen turlarımız da vardır.

5.Gün Longöz - Tuzla

Sabah yüzmeleri artık günlük aktivitelerinizin rutin bir parçası haline gelecektir. Teknemiz öğle yemeği için çam ormanlarıyla çevrili Löngöz Koyu'na doğru hareket etmeye başlar. Orman içinde kısa bir yürüyüş yapabilir ve burada bulunan kafede soğuk içeceğinizi yudumlayabilirsiniz. Daha sonraki durağımız olan Tuzla Koyu'na demir atılır. Akşam yemeği ve geceleme bu koyda.

6.Gün Kargılı - Kisebükü (Alakışla Bükü)

Erken saatlerde hereket eden teknemiz diğer adı da Molla İbrahim Koyu olan Kargılı Koyu'na ulaşır. Burada öğle yemeğini yemenizi müteakip, Kisebükü (Alakışla Bükü)'ne doğru hareket edilir. Sahilde bulunan Bizans harabeleri gezilebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme bu güzel koydadır.

7.Gün Pabuç Burnu - Yalıçiftlik - Bodrum

Mavi Turunuzun bu son gününde kahvaltıdan sonra Pabuç Burnu'na doğru hareket edilir. Öğle yemeği ve yüzme molası bu koyda. Daha sonra 5 çayını alabileceğiniz Yalıçiftlik Koyu'na gidilir. Burada otantik köy yaşantısını görmek isteyen misafirlerimiz için opsiyonlu olarak köy turu düzenlenmektedir. Akşam yemeği ve geceleme için Bodrum Limanı'na giriş yapılır.

8.Gün Bodrum - Londra

Kahvaltıyı müteakip, birbirleriyle ve tekne mürettebatıyla vedalaşan misafirlerimiz saat 10.30’a kadar tekneden ayrılırlar. Bodrum Limanı'nda sizi bekleyen özel aracımız ile Bodrum Havalimanı'na transferiniz ile birlikte Londra Seyahat hizmetlerinin sonuna geliyoruz. Bir başka turumuzda daha görüşmek dileğiyle.

Genel Notlar:
 • Fiyatlar 2 kişilik kamarada 1 kişi, 1 hafta tam pansiyon konaklama esasına göre hazırlanmıştır ve EURO cinsindendir.
 • Tek kişi kabin farkı %70’dir.
 • Çocuk indirimi uygulanmaz ve 12 yaş altı çocukların mavi yolculuğa katılmalarına müsaade edilmez.
 • Fiyatlamada TCMB efektif satış kuru esas alınmaktadır.
Fiyata Dahil Olanlar:
 • Havaalanı transferleri
 • Tam Pansiyon konaklama: Kahvaltı, öğlen yemeği, 5 çayı kek-bisküvi servisi ve akşam yemeği
 • Liman masrafları ve vergileri
 • Palamar ücretleri
 • Mürettebat servisi
 • Kullanma suyu
 • Dizel ve benzinNevresim takımları ve banyo havlusu
 • Transitlog ve çıkış işlemleri
 • Yattaki ekipmanların ücretsiz kullanımı
 • Yat sigortası (Kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz.)
 • K.D.V.
Fiyata Dahil Olmayanlar:
 • Alkollü ve alkolsüz içecekler, şişe suyu; bedeli karşılığında yatın barından satın alınır
 • Tur güzergahındaki ören yeri giriş ücretleri ve opsiyonel kara turları
Önemli:
 • Dışardan yata alkollü ve alkolsüz içecek getirmek kesinlikle yasaktır. Alkollü ve alkolsüz tüm içecekler yatın barında satılmaktadır
 • Çay, kahve ve diğer sıcak içecekler kahvaltı ve 5 çayı haricindeki diğer zamanlarda ücretlidir
 • Geç kalan bir yolcunun yata ulaşabileceği noktaya kadar olan transfer ve masrafları yolcunun sorumluluğundadır
 • Kaptan hava durumuna göre programda değişiklik yapabilir

Konaklama Teknede gerçekleşecektir. Tam Pansiyon konaklama: Kahvaltı, öğlen yemeği, 5 çayı kek-bisküvi servisi ve akşam yemeği.

Tekne Konaklama 3 Kişilik Kamarada
Kişi Başı
2 Kişilik Kamarada
Kişi Başı
Tek Kişilik
Kamara Fiyatı
7 Gece
8 Gün
310 £ 529 £
8 Gece
9 Gün
9 Gece
10 Gün
Tekne Konaklama 7 Gece 8 Gün 8 Gece 9 Gün 9 Gece 10 Gün
3 Kişilik Kamarada Kişi Başı
2 Kişilik Kamarada Kişi Başı 310 Pound
Tek Kişilik Kamara Fiyatı 529 Pound

Numaranızı Bırakın