Kapadokya 3 Gece 4 Gün

KAPADOKYA TURU 3 GECE 4 GÜN

(3 gece 4 gün)
149 Pound ’dan itibaren (Uçak Hariç)
Not: Tur programımız 3 gece 4 günlüktür. Fiyatlar bölümüne bakarak istediğiniz gün sayısı kadar katılabilirsiniz.
1.Gün Londra - Ankara

İlk gün Londra - Ankara uçuşunuzun ardından Ankara Esenboğa Havalimanı'nda karşılanma ve burada sizi bekleyen aracınız ile Kapadokya bölgesinde konaklayacağınız otelinize transferinizi gerçekleştiriyoruz. Transferin ardından otele yerleşme ve serbest zaman.

2.Gün Göreme Açık Hava Müzesi – Ürgüp – Asmalı Konak – Uçhisar Kalesi – Ortahisar Kalesi – Mustafapaşa – Onyx Taş Atölyesi

Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası, eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Barbara Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında olacak.

Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Şarap Mahzenlerini gezip Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı buluyoruz. Ardından Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacaları’nı görüyoruz. Buradan Asmalı Konak (Panoramik) dizisinin de çekildiği, Rum taş işçiliğinin en iyi örneklerini görebileceğiniz Mustafa Paşa’ya gidiyoruz.

Mustafa Paşa’nın mistik sokaklarında yapacağımız keyifli yürüyüşün sonrasında bölgenin en yüksek noktası konumunda bulunan Uçhisar Kalesi’ni (Panoramik) seyretme ve fotoğraflama imkânı bulacağız. Onyx Taş Atölyesinde taşların özellik ve işlenişlerine dair bilgiler alıp, akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün Güvercinlik Vadisi – Develi Vadi – Çavuşin – Paşabağ – Avanos – Kızılırmak Kenarında Yürüyüş – Hacı Bektaş-ı Veli– Kızılvadi – Balon Turu – ATV Turu

Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında Çavuşin Ören Yerini ziyaret ediyoruz. (Kahvaltı öncesi dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek BALON TURU veya ATV TURU etkinliklerine katılabilirler). Çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz.

İlginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisinin ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Avanos’da Kızılırmak’ı görüp, Kızılırmak’ın çamurundan yapılan çanak – çömleklere dair bilgi alıyoruz. Güvercinlik Vadisi’ni gördükten sonra Horasan’da dünyaya gelen, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri, Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz.

Hacı Bektaş-ı Veli Müzesinde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş-i Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu, Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Cami, Aş Evi, İkinci Avlu (Dergâh Avlusu), Birinci Avlu’yu (Nadar Avlusu) geziyoruz. Hacıbektaş’tan Avanos’a geri döndüğümüzde bir halı atölyesinde en eski el sanatlarımızdan olan ve dünyaca ünlü Türk halılarından örnekler görüyoruz.

Günün sonunda sizlere bölgenin en güzel Panoramik görüntüsüne sahip olan Kızılvadi’de serbest zaman veriyoruz. Gezilerimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyenler ile yemek sonrası bu turun olmazsa olmazlarından yöreye özgü Türk Gecesi’ne (Kuzu Gecesi) gidiyoruz.(Ekstra)

4.Gün Derinkuyu Yeraltı Şehri – Kaymaklı Yeraltı Şehri – Özkonak Yeraltı Şehri – Narlıgöl – Ihlara Vadisi – Tuz Gölü

Değerli misafirlerimiz otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında otelimizden çıkış yapıyoruz. İlk durağımız, düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri (Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Özkonak Yeraltı Şehri) olacak. Sonrasında Narlıgöl Krater Gölü’nde vereceğimiz serbest zaman sonrasında Melendiz Çayı’nın oluşturduğu doğa harikası bir kanyon-vadi olan Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. Burada Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliselerini geziyoruz.

Güzel bir yürüyüşün ardından Ankara'ya doğru yola çıkıyoruz. Ankara Esenboğa Havalimanı'na transferinizin ardından Londra Seyahat hizmetlerinin sonuna geliyoruz. Bir başka turumuzda daha görüşmek dileğiyle.

Fiyata Dahil Olanlar:
 • 3* Merkezi Otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Londra Seyahat Otobüs İçi İkramları
 • Açık Büfe 3 Sabah Kahvaltısı
 • Açık Büfe veya Set Menü 3 Akşam Yemeği
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
Fiyata Dahil Olanlar:
 • Öğle yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Müze Giriş Ücretleri
blue-moon-cave-hotel
Blue Moon Cave Hotel
cappadokiss-cave-house
Cappadokiss Cave House Hotel
kamelya-cave-hostel
Kamelya Cave Hostel
cappadocia-sightseeing-hotel
Cappadocia Sightseeing Hotel
3* Merkezi Otel 3 Kişilik Odada
Kişi Başı
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik
Oda Fiyatı
2 Gece
3 Gün
149 £ 259 £ 529 £
3 Gece
4 Gün
179 £ 339 £ 719 £
4 Gece
5 Gün
4* Merkezi Otel 3 Kişilik Odada
Kişi Başı
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik
Oda Fiyatı
2 Gece
3 Gün
199 £ 289 £ 539 £
3 Gece
4 Gün
259 £ 389 £ 749 £
4 Gece
5 Gün
3* Merkezi Otel 2 Gece 3 Gün 3 Gece 4 Gün 4 Gece 5 Gün
3 Kişilik Odada Kişi Başı 149 Pound 179 Pound
2 Kişilik Odada Kişi Başı 259 Pound 339 Pound
Tek Kişilik Oda Fiyatı 529 Pound 719 Pound
4* Merkezi Otel 2 Gece 3 Gün 3 Gece 4 Gün 4 Gece 5 Gün
3 Kişilik Odada Kişi Başı 199 Pound 259 Pound
2 Kişilik Odada Kişi Başı 289 Pound 389 Pound
Tek Kişilik Oda Fiyatı 539 Pound 749 Pound

Numaranızı Bırakın