Kuşadası – Çeşme – Pamukkale Turu

KUŞADASI - ÇEŞME - PAMUKKALE TURU

(2 gece 3 gün)
149 Pound ’dan itibaren (Uçak Hariç)
Not: Fiyatlar bölümüne bakarak farklı fiyat seçeneklerini görebilirsiniz.
1.Gün Londra - İzmir

Londra İzmir uçuşunuzun ardından İzmir Havalimanında sizi bekleyen özel aracınız ile şehir merkezine transferiniz gerçekleşiyor. Burada tur grubuna katılımınızla birlikte turunuz başlıyor. İzmir’in meşhur KONAK SAAT KULESİ'ni ve Kurtuluş Savaşı’nda düşmana ilk kurşunu atan Gazeteci HASAN TAHSİN ANITI'nı görmek için Konak Meydanına ulaşıyoruz. Burada verilen fotoğraf molası sonrasında antik Çağ'ın 12 İon kolonisinden biri olan ve antik dönemdeki ismi Erythrai olan Türk turizminin gözbebeği Çeşme'ye ulaşıyoruz.

Burada 1508 yılında ll. Beyazıt'ın yaptırmış olduğu muhteşem deniz manzaralı kalesini ziyaret ediyoruz. Daha sonrasında Çeşme çarşısında verilen serbest zamanı takiben Çeşme'den ayrılarak, antik dönemde ismi Agrillia günümüzdeki ismi ile ALAÇATI'ya ulaşıyoruz. Kendine özgü birbirinden etkileyici taş mimarisi evleri, asma bahçeleri, yel değirmenleri ve bol rüzgarı ile ünlü bu güzel kasabada vereceğimiz serbest zamanın ardından Selçuk'a hareket ederek sonrası EFES ANTİK KENTİ'ne gidiyoruz.

Kazıları 120 yıldan fazladır sürdürülen EFES ANTİK KENTİ'ni gezmeye başlıyoruz. Odeon, Kuretler Caddesi, Latrinalar, Skolastika Hamamı, Celsus Kütüphanesi, Aşk Evi, Agora, Tiyatro, Devlet Sarayı, Trajan Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Liman Caddesi gezileri sonrasında Bülbül Dağı eteklerinde bulunan MERYEM ANA EVİ'ne varıyoruz. Yatağa bağımlı Alman rahibe Anna Katharina Emmerick’in rüya vizyonlarından yola çıkılarak bulunmuş, 1967 yılında Papa 6.Paul tarafından kutsal Haç yeri kabul edilen MERYEM ANA EVİ'ni ziyaret ediyoruz. Ardından otelimize hareket ediyoruz. Otele varış, akşam yemeği otelimizde.

2.Gün Kuşadası - Şirince Köyü

Otelimizde alınan sabah kahvaltı sonrasında otobüsümüzle Tekne Turumuz için Kuşadası Limana hareket ediyoruz. KUŞADASI MAVİ YOLCULUK : Teknemizle Kuşadası'nın eşsiz koyları olan Baradan, Soğuksu, Maydonoz, Akvaryum vb. koylarında yüzme molası veriyoruz.

Tekne turumuzun ardından zeytin ve asma bağları içerisinde kendine has köy dokusunu barındıran, Safranbolu mimarisine benzer evleri ve meyve şaraplarıyla ünlü, Dido Sotiriyu'nun mübadele yıllarını anlattığı "Benden Selam Söyle Anadolu'ya" kitabına konu olmuş eski bir Rum köyü ŞİRİNCE'ye ulaşıyoruz. Rehberimizin yapacağı anlatımlar ve verilen serbest zamanın ardından yörenin meşhur meyve şaraplarını tatmak için şarap mahsenine gidiyoruz. Tadım ve alışverişimizin ardından Şirince'den ayrılarak otelimize dönüyoruz. Otele varış, akşam yemeği otelimizde.

3.Gün Pamukkale - Hierapolis Tiyatrosu - Kızılsu

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası PAMUKKALE'ye varıyoruz. Dünyada benzeri sadece İtalya'da Travertino isimli kasabasında görülebilen, bembeyaz dokusuyla sizleri kendine hayran bırakıyor. Burada yürüyüşe izin verilen terasta gezerken Denizli ovasına hakim TRAVERTENLER'de çekeceğiniz fotoğraflar, güzel bir gezinin anıları olacak. Sonrasında antik çağda kutsal havuz olarak bilinen ve suyunun birçok hastalığa iyi geldiği düşünülen SÜTUNLU HAVUZ'u geziyoruz.

Kısa bir yürüyüşle ulaşacağımız APOLLON TAPINAĞI ve onun yanında yer alan, antik çağda Cehennemin giriş kapısı olarak bilinen Plutonium yani CİN DELİĞİ'ni görerek rehberimizden bilgiler alıyoruz. Daha sonrasında Anadolu nun en iyi koruna gelmiş tiyatrolarından olan HİERAPOLİS TİYATROSU'nu ziyaret ediyoruz. Antik kent gezimizin devamında şehrin ana caddesinde DOMITIAN KAPISI ve LATRİNA ile devam ediyor.

Şehir surları dışında kalan hamam binası ve Anadolu nun en büyük 'nü ziyaret ediyoruz. Bu keyifli gezimizin ardından Pamukkale’ye kısa mesafede bulunan ve suyunun çeşitli rahatsızlıklara iyi geldiği bilimsel olarak da kanıtlanmış Karahayıt'daki KIZILSU'yu ziyaret ediyoruz. Buradaki gezi sonrası Pamukkale'den İzmir'e doğru dönüş yoluna geçiyoruz. İzmir'e varışımızın ardından özel aracınız ile İzmir Havalimanı'na transferiniz gerçekleşiyor. Havalimanına varışınız ardından Londra Seyahat hizmetlerinin sonu.

Fiyata Dahil Olanlar:
 • Havalimanı - Şehir Merkezi gidiş dönüş transferleriniz
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Belirtilen Otellerde Konaklama (2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama. Programda Belirtilen İlk Gün Sabah Kahvaltısı ile Son Gün Akşam Yemeği Ekstradır.)
 • İkramlar (Otobüs İçi İkramlar)
 • Rehberlik Hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
Fiyata Dahil Olmayanlar:
 • Kişisel Harcamalar
 • Ekstra Turlar
 • Öğle Yemekleri
 • İçecekler
 • Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Müze Kart
comfort-ada-class-hotel
Comfort Ada Class Hotel
derici-hotel
Derici Hotel
fulica-apart-hotel
Fulica Apart Hotel
villa-konak-hotel
Villa Konak Hotel
3* Merkezi Otel 3 Kişilik Odada
Kişi Başı
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik
Oda Fiyatı
2 Gece
3 Gün
149 £ 259 £ 529 £
3 Gece
4 Gün
179 £ 339 £ 719 £
4 Gece
5 Gün
4* Merkezi Otel 3 Kişilik Odada
Kişi Başı
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik
Oda Fiyatı
2 Gece
3 Gün
199 £ 289 £ 539 £
3 Gece
4 Gün
259 £ 389 £ 749 £
4 Gece
5 Gün
3* Merkezi Otel 2 Gece 3 Gün 3 Gece 4 Gün 4 Gece 5 Gün
3 Kişilik Odada Kişi Başı 149 Pound 179 Pound
2 Kişilik Odada Kişi Başı 259 Pound 339 Pound
Tek Kişilik Oda Fiyatı 529 Pound 719 Pound
4* Merkezi Otel 2 Gece 3 Gün 3 Gece 4 Gün 4 Gece 5 Gün
3 Kişilik Odada Kişi Başı 199 Pound 259 Pound
2 Kişilik Odada Kişi Başı 289 Pound 389 Pound
Tek Kişilik Oda Fiyatı 539 Pound 749 Pound

Numaranızı Bırakın