UKRAYNA HAFTASONU

UKRAYNA HAFTASONU

(2 gece 3 gün)
145 Pound ’dan itibaren (Uçak Hariç)
Not: Tur programımız 4 gece 5 günlüktür. Fiyatlar bölümüne bakarak istediğiniz gün sayısı kadar katılabilirsiniz.
1.Gün Londra - Odessa

Karadenizin Ibizası olarak adlandırılan Odessa’ya Hoşgeldiniz

Odessa Havaalanında sizleri bekleyen rehberlerimiz ile karşılanarak, özel araçlarımızla yapacağımız panoramik tanıtım turumuzda ünlü Potemkin Merdivenleri, Primorsky Bulvarı, Katherina Meydanı gibi şehrin tarihi dokusunu hissedebileceğiniz mekanları göreceğiz.

Bir zamanlar Tatarların ve Osmanlıların en kilit konumdaki Hacıbey Kalesi’nin bulunduğu yerde Ruslar, 1700’lerin sonlarında Odessa kentini kurmuşlar ve bu kent, 1800’lü yıllarda, St. Petersburg ve Moskova’dan sonra, Rusya’nın üçüncü büyük kenti haline gelmişti. Günümüzde Karadeniz’in İbiza’sı olarak adlandırılan ve Ukrayna’nın üçüncü büyük kenti olan Odessa, Ruslar’dan kalan tarihi binaları ve şehir yapısı, yemyeşil sokakları, geniş parkları ve sahil şeridiyle, sadece Karadeniz’in değil, Doğu Avrupa’nın da en güzel şehirlerinden biridir.

Turumuzdan sonra serbest zaman. Ardından dileyen misafirlerimiz profesyonel rehberimizin de tavsiyeleri ile deniz ve güneşin keyfini çıkarmak üzere Odessa’nın muhteşem plajlarından faydalanabilirler. Aksam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz için Arcadia bölgesi gece kulüplerinde party night rezervasyonları. Geceleme otelimizde.

2.Gün Odessa

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Katakomplar turu. Bu turumuzda sizi, şehrin geniş alanına uzanan bir yeraltı labirenti olan Katakompları gezmeye davet ediyoruz. 200 yıl önce inşa edilmiş olan bu yeraltı tünelinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 3500 kilometredir. Bu tüneller, Odessa’nın İkinci Dünya Savaşı’nda Nazi Almanyası’nın işgaline uğradığı üç yıl boyunca, yerel direnişçiler (partizanlar) tarafından kullanılmış ve direnişçiler, bu süre boyunca yaşamlarını, bu yeraltı labirentlerinde geçirmişlerdir. Turumuzda, o dönemin orijinal eşyalarını görerek, yeraltı labirentlerinde üç yıl yaşayan insanların direnişi ve yaşantısına tanıklık edeceğiz.

Tur sonrası dileyen misafirlerimiz Odessa'nın tarihi ve kültürel mirasını görebilecekleri Müzeler ve Kültür Turu'na katılabilirler. Bu turumuzda görülecek yerler arasında Odessa Opera Binası, Deribasovskaya, Teatralnaya Meydanı, Potemkin Merdivenleri, Katakomblar, Püşkin Müzesi yer almaktadır. Tur sonrası otelimize dönüş.

Arzu eden misafirlerimiz günün stres ve yorgunluğunu atmak için ekstra düzenlenecek olan Spa & Sauna & Masaj ve Disko & Gece Eğlencesi turlarımıza katılabilirler. Geceleme otelimizde.

3.Gün Odessa

Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek tam gün Akkerman Kalesi ve Shabo Tadımlı Konyak Fabrikası turuna katılabilirler.

Akkerman Kalesi turunda göreceğimiz 13. ve 15. yüzyıllar arasında Bizanslılar tarafından inşa ettirilmiş olan kaleler, UNESCO dünya mirası listesindedir. 1484 yılında Osmanlılar tarafından fethedilmiş olan Akkerman Kaleleri toplam çevre uzunluğu 2 km. olan surları ve günümüzde sadece 26’si ayakta kalmış olan gözetleme kuleleri ile muhteşem bir eserdir. Odessa’ya 70 km. uzaklıkta olan bölgeye turumuz tam gün sürmektedir.

Ardından Shabo Konyak Fabrikası turu. Eski Sovyetler Birliği ve Avrupa’nın en iyi şarap ve konyak fabrikalarından birini gezme fırsatı bulacağımız bu turda; şampanyanın yapım süreçlerini, brendi üretimini, parlak sarmaşıkların olduğu içki fabrikasını, tüm yıl boyunca yetiştirilen kaliteli üzüm fidelerinin olduğu serayı görebilecek, meyveler ve bisküviler ile servis edilen 9 çeşit konyaktan tadabileceksiniz. Tur bitimi otelimize transfer.

Arzu eden misafirlerimiz günün stres ve yorgunluğunu atmak için ekstra düzenlenecek olan Spa & Sauna & Masaj ve Disko & Gece Eğlencesi turlarımıza katılabilirler. Geceleme otelimizde.

4.Gün Odessa

Otelinizde yapacağınız sabah kahvaltısının ardından çevre gezileri ve alışveriş için tam gün serbest zamanınızı dilediğinizce değerlendirebilirsiniz. Arzu eden konuklarımız Odessa pazarında alışveriş yaparak başlamanızı tavsiye ederiz.

Yiyeceklerden kıyafetlere, meyvelerden ikinci el eşyalara kadar pek çok ürün, bu meşhur pazarda satılıyor. Pazardan çıktıktan sonra Duke de Richelieu heykelini ziyaret edip, para kesesine dokunmanızı tavsiye ederiz. Bu keseye dokunanların kısa zaman içinde zengin olacağına dair bir batıl inanç bulunuyor.

Arzu eden misafirlerimiz günün stres ve yorgunluğunu atmak için ekstra düzenlenecek olan Spa & Sauna & Masaj ve Disko & Gece Eğlencesi turlarımıza katılabilirler. Geceleme otelimizde.

5.Gün Odessa - Londra

Odessa’da otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Uçuş saatimizden iki saat önce araçlarımızla havaalanı transferleriniz. Bilet ve bagaj işlemlerinin sonrası Londra Seyahat hizmetlerinin sonu.

Neler Dahil:
  • 3* - 4* Otellerde Oda Kahvaltı Konaklama
  • Havalimanı-Otel-Havalimanı Transferleri
  • Panaromik Şehir Turu
  • Rehberlik hizmetleri (ekstra turlarda)

Hotel Konaklama

panaroma-de-luxe
Panorama De Luxe (5*)
hotel-otrada
Hotel Otrada (5*)
arcadia-plaza-hotel
Arcadia Plaza Hotel (4*)
gagarinn-hotel
Gagarinn Hotel (4*)
ok-odessa
OK Odessa (3*)
arcadia-hotel
Arcadia Hotel (3*)

Daire & Villa Konaklama

daire1
1 Odalı Ekonomik Daire (35 £)
daire2
1 Odalı Lüks Daire (50 £)
daire3
2 Odalı Ekonomik Daire (50 £)
daire4
2 Odalı Lüks Daire (70 £)

Aşağıdaki Ekstra Gezilerimizden dilediğinize katılabilir ve kendi turunuzu kendiniz şekillendirebilirsiniz.

Müzeler ve Kültür Turu

Bu turumuzda görülecek yerler arasında Odessa Opera Binası, Deribasovskaya, Teatralnaya Meydanı, Potemkin Merdivenleri, Katakomblar, Püşkin Müzesi yer almaktadır.

25 £

Odessa Catacombs(Yeraltı Mağaraları)

Dünyanın en büyük mezarlarının bulunduğu Yeraltı Mağaraları Odessa’da görebileceğiniz en özel yerlerden biridir. Yerin altında inşa edilmiş bir şehir bulacaksınız. 200 yıl önce inşa edilmiş olan bu yeraltı tünelinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 100 km.

35 £

Spa & Sauna & Masaj Turu

Odessa’nın en iyi Spa & Sauna & Masaj salonlarında çok iyi vakit geçirecek, fiziksel ve mental olarak rahatlayacaksınız ve üzerinizdeki tüm stresi atacaksınız

45 £

Club – Disko – Gece Eğlencesi

Ukrayna deyince akla gelen ilk şeylerden biri tanesi gece eğlencesidir. Odessa’nın en özel disko ve gece külüplerinde sınırsız eğlence sizleri bekliyor.

25 £

Odessa Delphinarium

Turumuza çocuklarla birlikte katılacaksanız, onların da iyi vakit geçirebileceği harika bir alternatif var. Yunus gösterilerinin düzenlendiği bu yer özellikle hafta sonları şehir içinden ve kent çevresinden gelenlerle dolup taşıyor.

25 £

Moldova (Kişinev) Ziyaret

Bu turumuzda Odessa'ya sadece 200 km uzaklıkta bulunan Kişinev (Moldova)'i ziyaret edeceğiz ve Moldova'nın meşhur şaraplarından tadacağız.

90 £
3* Merkezi Otel2 Gece 3 Gün3 Gece 4 Gün4 Gece 5 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı145 £195 £245 £
Tek Kişilik Oda Fiyatı195 £245 £295 £
4* Merkezi Otel2 Gece 3 Gün3 Gece 4 Gün4 Gece 5 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı195 £245 £295 £
Tek Kişilik Oda Fiyatı245 £295 £345 £